6.1 C
Pristina
Wednesday, May 12, 2021
Home ART E mahnitshme, skulpturat kukulla që duken si të gjalla(Foto)

E mahnitshme, skulpturat kukulla që duken si të gjalla(Foto)

Michael Zajkov është një artist i mrekullueshëm nga Rusia – një vështrim në kukullat magjike që ai krijon do t’ju bëjë të ndiheni të impresionuar dhe paksa të tronditur – për shkak të asaj se sa realiste duket çdo pjesë e tyre.

AI ka arritur t’i mbledhë mbi 1 milion ndjekës, të cilët e admirojnë nga afër procesin e punës dhe artin e tij magjepsës.

Bright Side ka hasur në këto kukulla joshëse që duken sikur në çdo moment do të fillojnë të marrin frymë dhe të flasin, si dhe ne menduam se do duhej të ndanim me ju pjesët e tij mbresëlënëse.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Anija kozmike 14 miliardë milje larg Tokës ka mbledhur tinguj misteriozë nga një galaktikë tjetër

Voyager 1, anija kozmike më e largët nga Toka, e cila aktualisht është 14 miliard milje larg, ka zbuluar tingullin e universit.

Si ndikoi pandemia që numri i rinocerontëve të rritet në nivele rekord?

Numri i rinocerontëve me brirë në Nepal ka arritur nivelin më të lartë prej më shumë se 20 vjetësh, pjesërisht për shkak...

A e dini arsyen pse piratët mbulonin njërin sy?

Fakti që pothuajse të gjithë piratët mbuluan njërin sy me një kapak të zi sigurisht që nuk ka asnjë lidhje me një...

Në Tokë kanë jetuar 2.6 miliardë specie të llojit T-Rex

Studiuesit kanë bërë një përllogaritje të popullatës së Tiranosaurve Rex, species me madhësi sa një autobus, që ka jetuar 2.4 milionë vjet...

Recent Comments