6.1 C
Pristina
Tuesday, March 2, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Foto e vitit 1940-41: Hafëz Hyseni me parinë fetare e kombëtare të...

Foto e vitit 1940-41: Hafëz Hyseni me parinë fetare e kombëtare të Vushtrrisë

Në një video e cila është hedhur në Youtube në vitin 2013 paraqet video të qytetit të Vushtrrisë që nga vitet e 40-ta, shkruan Inforculture.Info

Në mesin e shumë fotografive që shpalos videoja në fjalë gjindet edhe një foto shumë e rrallë dhe interesante.

Në atë fotografi shihen rreth 20 burra të cilët mbajnë në kokë kapela fetare.

Për secilin person që gjindet në fotografi është i përshkruar emri dhe fshati nga i cili vjen secili person.

Mund të themi lirisht se kjo është një ndër fotot më të veçanta të personaliteteve fetare e kombëtare të qytetit të Vushtrrisë në vitet e 40-ta./InforCulture.Info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Boshnjakët e Shqipërisë, historitë dhe legjendat mes dy popujve

Nga: Ylli PolovinaFjala shqiptare Bosna. Para se të vinin turqit Sarajeva nuk ka qenë ndonjë vendbanim, ca më...

Përse është e rrezikshme të përdorni iPhone ose Samsung të vjetër?

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju. Ky është paralajmërimi që japin ekspertët për të gjithë...

Si u zhvendos afresku mrekullibërës “Zoja e Shkodrës drita e Shqyniis” në Romë më 1467

Nga Albert Vataj550 vjet nga dita kur ikona e parë e Pajtores së Shqipërisë, “Zojës së Shkodrës”, u...

Nuh Sahatçia, shkodrani që i ktheu orën kapitenit gjerman pas 30 vitesh, e vërteta e një krenarie

Pastaj njeriu që rrëfen ndalon paksa, si për të mbledhur fillin e kujtimeve. E kemi zënë disi në befasi e me sa...

Recent Comments