6.1 C
Pristina
Saturday, January 16, 2021
Home SOCIALE Arrin në 35 numri i të prekurve me koronavirus në vend

Arrin në 35 numri i të prekurve me koronavirus në vend

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se nga 20 mostrat e dyshuara për virusin COVID-19, dy prej tyre kanë dalur pozitiv.

Sipas njoftimit, këto dy raste janë njëri person nga fshati Petrovë komuna e Shtimes, e gjinisë mashkull me moshë 44 vjeç dhe tjetra me vendbanim në Prishtinë nga komuna e Prishtinës e gjinisë femër e moshës 39 vjeç.

Deri më tani është bërë e ditur se 35 persona janë të prekur me koronavirus në Kosovë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bankënota 20-dollarëshe që kushton afro 60 mijë dollarë

Një bankënotë e rrallë 20-dollarëshe me një afishe bananeje në të, është aktualisht për shitje përmes “Heritage Auctions”, një shtëpi ankandi me...

Çfarë dimë me siguri për ndërtimin e Piramidave Egjiptiane?

Të tre piramidat e Faraonëve Cheops, Chefren dhe Menkaure janë ende atje në pllajën e Gizës, pas mijëvjetësh, për të dëshmuar madhështinë...

Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta

Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohtaStina e dimrit është ideale...

Shndërrimi i aeroportit të Shanghait në një park përrallor(Foto)

Ka gati pesë vjet që autoritetet kanë hequr dorë nga aeroporti Longhua në Shanghai, por jo edhe ka hapësira.

Recent Comments