Categories: SOCIALE

Anthony Hopkins luan piano për macen e tij e cila po e shoqëron në izolim(Video)

Të mërkurën, aktori 82-vjeçar Anthony Hopkins ndau një video të vetë-izolimit për shkak të pandemisë koronavirus, shkruan InforCulture.Info

Ai shihet në video duke luajtur piano për macen e tij, Niblo. Në video, Hopkins përqendrohet në një moment duke buzëqeshur dhe duke bërë kontakte të syve me këtë “mik” të tij, i cili duket i kënaqur nga muzika live.

“Niblo është duke u siguruar që unë të qëndroj i shëndetshëm ,dhe në këmbim kërkon ta argëtoj atë…”-shkruan aktori poshtë videos

Kjo video e cila u bë virale në internet ,është edhe një tregues i mire që kafshët janë miq të mirë,dhe nuk të lënë ta ndjesh vetminë e monotoninë as në kohë krizash./InforCulture.info

In For Culture

Recent Posts

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19!

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…

3 hours ago

Çfarë tha kryeministri serb, për vrasjen e Esat Pashës?

Nga Aurenc Bebja “La Petite République” ka botuar, të enjten e 17 qershorit 1920, në…

3 hours ago

Ballkani quhej Scandrebeco; Zbulimi i hartës së rajonit e vitit 1455

Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të…

5 hours ago

Arkitektja e parë shqiptare në Kosovë

Suade Doko Mekuli (1931-2010), erdhi nga Ohri i Maqedonisë në Prishtinë në moshë të re…

5 hours ago

Si u vendos “taksa e parfumeve” në Shqipëri për të financuar shtypjen e librave shqip për ‘tokat e lirueme’!

Në fund të tetorit të vitit 1943, kur vendi ndodhej nën pushtimin e trupave ushtarake…

5 hours ago

Misteret e shpellave të Cërkolezit të Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Motivet e vizatuara, dielli, shkronja X, rrathët më katër rreze, rombi dhe…

5 hours ago