6.1 C
Pristina
Friday, August 12, 2022
Tags Sample Tag

Tag: Sample Tag Page Title

Sample post title 0

Sample post no 0 excerpt.

Sample post title 1

Sample post no 1 excerpt.

Sample post title 2

Sample post no 2 excerpt.

Sample post title 3

Sample post no 3 excerpt.

Sample post title 4

Sample post no 4 excerpt.

Sample post title 5

Sample post no 5 excerpt.

Sample post title 6

Sample post no 6 excerpt.

Sample post title 7

Sample post no 7 excerpt.

Sample post title 8

Sample post no 8 excerpt.

Sample post title 9

Sample post no 9 excerpt.

Most Read

1913 / Kur gazeta franceze botonte një fotografi të rrallë të anëtarëve kryesorë të kongresit shqiptar të Triestes

NGA: AURENC BEBJA “Excelsior” ka botuar, të entjen e 6 marsit 1913, në faqen n°2, një fotografi të rrallë të...

Nga Arkimedi te Pitagora, fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta...

Kulla shekullore e Perjakut, histori e arkitekturë unike në Lezhë, më e madhja në Shqipëri

Kulla e Pernjakut në Pruell të Lezhës, cilësohet si një prej objekteve të veçanta për shkak të historisë dhe arkitekturës unike që...

“Rruga e Shkodrës” në Beograd

Jahja Drancolli "Rruga e Shkodrës" në Beograd: Pas rënies së Shkodrës nën osmanet në vitin 1479, ky qytet i...