6.1 C
Pristina
Tuesday, March 9, 2021

In For Culture

5392 POSTS0 COMMENTS

Këto ushqime mund ta zvogëlojnë yndyrën në gjak për 40%

Shkaktarët e kolesterolit janë të shumtë dhe të ndryshëm. Këtu përfshihet ushqyerja e keqe, mungesa e aktivitetit fizik por edhe stresi.

Këto’kopshte zoologjike njerëzore’ të tmerrshme kënaqën audiencën amerikane në fund të shekullit të 20-të(Foto)

Njerëzit që ishin të futur aty u blenë nga Afrika, Azia dhe Amerika nga trafikantët mashtrues të qenieve...

Limon dhe kripë, ja si ta largoni dhimbjen e kokës në pak minuta

Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t’i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i...

Çfarë është “WhatsApp Gold” që po qarkullon në WhatsApp?

Një mashtrim i cili promovon një version me pagesë të WhatsApp dhe që gjoja përdoret nga njerëzit...

10 librat më të shitur të të gjitha kohrave

A keni menduar se cilët janë librat më të shitur? Janë publikuar aq shumë dhe çdo ditë publikohen por një revistë britanike...

Shikoni se si dukej New York-u kur ishte një “fshat”(Foto)

New York-u sot është një nga vendet më të zhvilluara, ku ngrihen kulla nga më të lartat...

Aplikacioni që po shkarkohet nga miliona njerëz brenda ditës, pas shfaqjes së koronavirusit

Aplikacioni ZOOM duket se është ndër programet që kanë përfituar nga situata e krijuar nga shfaqja e...

Burrnesha e maleve që i mbijetoi kampit të Tepelenës

Drane Jakja, është një emër i panjohur për shumicën e shqiptarëve. Ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Kam dëgjuar për këtë grua...

Mënyrat më efektive për të zhdukur koronaviruset në sipërfaqet e shtëpive tuaja

Një numër i përgatesave për pastrimin e shtëpive mund të jenë efektive kundër koronavirusit të ri, thonë ekspertët.Por...

Teknika e re që mundëson pamjen e qelizave të kancerit në 3D

Fizikantë mjekësorë në Universitetin Martin Luther Halle-Wittenberg (MLU) kanë zhvilluar një metodë të re që mund të gjenerojë...

TOP AUTHORS

0 POSTS0 COMMENTS
5392 POSTS0 COMMENTS
1114 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Inuitët dhe syzat nga kockat e balenave

Popujt që jetonin në rajonet veriore dhe në klimat me dëborë, të tillë si Inuit, përdorën kocka balene të gdhendura, brirë dhe...

Këto ushqime jua prishin gjumin

Më poshtë gjeni një listë të ushqimeve që nuk duhet të hani para se të flini:1. Mente