Sot shënohet Dita Botërore e Muzikës.

E me këtë rast, ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimit për veprimtari jetësore “Niketë Dardani”.

Po ashtu do të ndahen dhe çmime të tjera vjetore në fushën e muzikës.

Ceremonia mbahet në ambientet e shoqatës së kompozitorëve në Pejton.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here