Kur ngjyrosja e dhomës nuk është një opsion, zgjidhja është vetëm në disa përbërës

Ekziston një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të rifreskuar muret dhe për të rivendosur pastërtinë e tyre pas disa muajsh papastërti të shtresuara mbi to.

Megjithatë, përpara se të filloni këtë proces, është e rëndësishme që të pastroni sipërfaqen e mureve me lecka të thata dhe një fshesë elektrike, transmeton Telegrafi.

Po sikur të shfaqet një njollë e papritur në mur?

Pra, përzierja që mund të largojë papastërtitë nga muret bëhet nga amoniaku, uthulla e bardhë dhe pak sodë buke.

Përziejini këta përbërës në një enë dhe më pas zhytni në përzierje një sfungjer ose një leckë të pastër, me të cilën do të fshini muret nga dyshemeja deri në tavan. Më pas kaloni pjesën e pastruar të murit me një leckë të zhytur në ujë të pastër. Në fund thajini muret me tharëse flokësh.

Megjithatë, është e rëndësishme që para se të filloni me këtë, të provoni se si muri dhe gëlqerja reagojnë ndaj kësaj përzierjeje. Ju do ta bëni këtë duke provuar një produkt pastrimi të bërë në shtëpi në një pjesë të murit që normalisht nuk është e dukshme. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here