10 arsye të pirë ujë me limon çdo ditë

Mund t’ju duket tunduese të pini ujë me limon çdo ditë? Por, sapo të mësoheni me këtë gjë, ju asnjëherë nuk do ta ndani nga përditshmëri e juaj.

Duke e ditur që limoni është një antioksidant i fuqishëm ai ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira. Kështu ai ndihmon në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Ndihmon kundër kancerit dhe sëmundjet e indit lidhor dhe shumë sëmundje të tjera.

Unik Portal ju sjellë 10 arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë ujë me limon.

Si pije ajo përgatitet shumë lehtë dhe nuk ju merr kohë.

– Forcon sistemin imunitar;

– Ndalon ftohjet dhe gripin;

– Rrit nivelet e energjisë;

– Përmirëson tretjen;

– Përshpejton metabolizmin;

– Balancon nivelet e pH-së;

– Pastron lëkurën;

– Përmirëson gjendjen shpirtërore;

– Rregullon sistemin limfatik.

– Rregullon aromën e keqe të gojës;

Ne do t’ju mësojmë se si ta bëni hap pas hapi.

Përbërësit;

– 6 limon;

– mjaltë të pastër;

– 1/2 litër ujë të filtruar.

Udhëzime;

Lani limonët mirë dhe preni ato në gjysmë. Vendosni ujë të valë për tre minuta.

Pastaj hiqni limonat nga tava dhe derdhni lëngun në një shishe xhami.

Shtoni mjaltë për të ëmbëlsuar ujin.

Shtoni mjaltë dhe shijoni pije të shijshme..

Ju do të ndiheni shumë më të shëndetshëm nëse pini këtë ujë limoni çdo ditë.

Mbajeni në temperaturë dhome ose në frigorifer.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here