6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home SOCIALE Në një natë dimri, një miliarder has një plak të varfër jashtë...

Në një natë dimri, një miliarder has një plak të varfër jashtë në të ftohtë..

Ai e pyeti: “A nuk ke ftohtë jashtë dhe nuk paske veshur as pallto!” Plaku iu përgjigj: “Nuk kam pallto por jam mësuar kështu.
Miliarderi u përgjigj: “Më prit. Unë po shkoj në shtëpi dhe do të të marr një pallto.”
I gjori lumturuar i tha se do ta priste.
Miliarderi kur arriti në shtëpi i dolën disa të papritura që duhej ti adresonte papritur dhe harroi krejtësisht për të varfërin.
Të nesërmen në mëngjes iu kujtua plaku i gjorë dhe doli në kërkim të tij, por e gjeti të vdekur nga të ftohtit.
Plaku i shkretë kishte lënë një pusullë ku shkruante: “Kur nuk kisha rroba të ngrohta, kisha forcën mendore për të luftuar të ftohtin, por kur më premtove se do të më ndihmoje, unë u kapa pas premtimit tënd dhe kjo ma vrau fuqinë mendore”.
Mos premtoni asgjë nëse nuk mund ta mbani premtimin tuaj. Mund të mos jetë e nevojshme për ju, por mund të jetë gjithçka për dikë tjetër.

Marrë nga Sokol Neçaj, profili në FaceBook. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Recent Comments