6.1 C
Pristina
Friday, July 1, 2022
Home KAFSHËT Spektakulare: BBC Earth sjell pamje të peshqëve gjigantë duke kapur zogj (Video)

Spektakulare: BBC Earth sjell pamje të peshqëve gjigantë duke kapur zogj (Video)

Bota e kafshëve është mahnitëse, dhe lirisht mund të themi se çdo ditë, kemi mundësi të mësojmë, shohim apo të eksplorojmë diçka të re. Sa më shumë që shohim, aq më shumë mahnitemi me krijesat e botës së kafshëve.

Në videon e sjellur më poshtë, mund të shihni pamje spektakulare nga BBC Earth, ku shihen peshqit gjigantë oqeanik duke kapur zogj. Në shumicen e rasteve jemi mësuar që peshqit të kapen nga zogjtë grabitqar që jetojnë dhe ushqehen në zonat e botës ujore. Por, në këtë rast ndodhë e kundërta. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vlerat e rralla të dardhave shqiptare, zbulojini këtu

Dardhat shqiptare kultivohen gjerësisht gati në të gjithë vendin. Sipas AgroWeb.org, Përmeti, Pogradeci, Dibra, Korça, Vlora, Lushnja, Fieri, jo...

Mesazhet e lashta të Ilirëve(Video)

Historia e tyre eshte sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet. A mundet nje varreze te percjelle mesazhe nga lashtesia ?...

Shenjat që tregojnë se fryrja e barkut nuk është normale

Fryrja e barkut është krejtësisht normale dhe e përkohshme kur shfaqet para menstruacioneve ose pas ngrënies...

Misteri i arit shqiptar…(Video)

Sa ar ka dale nga fabrika e Rubikut gjate periudhes se komunizmit ? Perse ky proces qendronte i fshehte dhe ku shkonte...

Recent Comments