6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home KËSHILLA Vetëm 2 filxhanë nga ky çaj do të rigjenerojnë trupin tuaj: Shpëtim...

Vetëm 2 filxhanë nga ky çaj do të rigjenerojnë trupin tuaj: Shpëtim për infeksionet e traktit urinar

Mund të ju duket  e pabesueshme, por fijet e kallirit të misrit janë një kurë e vërtetë.

Nëse keni provuar ndonjëherë të pastroni një kalli misri, me siguri keni vënë re fije që ju shqetësojnë gjatë gjithë kohës. Është mëndafshi i misrit që nuk duhet hedhur sepse është i pasur me proteina, mangan, kalium, fibra bimore, transmeton portal abresh.info

Ky çaj është një nga trajtimet më të mira natyrale që do të pastrojë trupin tuaj nga bakteriet, do t’ju ndihmojë në traktin urinar dhe në inflamacionet e fshikëzës.

Por, kjo kurë ndihmon edhe njerëzit që kanë probleme me veshka.

Është i mirë sepse gjithashtu përshpejton qarkullimin, ndihmon në humbjen e peshës, zvogëlon mbajtjen e ujit në kyçe dhe gjithashtu ndihmon në dhimbjet para menstruacioneve.

Përveç këtyre dobive, ai është i mirë edhe për detoksifikim, i cili lehtëson punën e mëlçisë, si dhe është i mirë edhe për uljen e dhimbjeve të kyçeve të shkaktuara nga sëmundjet reumatizmale.

Nëse keni pyetur veten se ku mund ta gjeni këtë çaj, përgjigja është shumë e thjeshtë. Mund ta merrni në ushqime të shëndetshme aty pranë. Një lugë çaji nga ky çaj duhet të hidhet në një filxhan, të cilin më pas do ta derdhni me ujë të ngrohtë dhe më pas ta lini çajin të qëndrojë për disa minuta. Më pas e kullojmë dhe e pimë një herë në ditë, më së shumti 3 herë në ditë. Nuk rekomandohet pirja e këtij çaji para gjumit. Gjithashtu, mos përdorni sheqer sepse ia humbisni efektin./arbresh.info/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Recent Comments