6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home RETROSPEKTIVË FOTO TE RRALLA! Ushtarët shqiptarë dhe gjermanë, në mbrojtje të Çakorrit, 1943

FOTO TE RRALLA! Ushtarët shqiptarë dhe gjermanë, në mbrojtje të Çakorrit, 1943

Pas ardhjes së ushtrisë gjermane në Kosovë, në vitin 1941 brezi kufitars mes Malit të Zi dhe Kosovës ishte kthyer në një arenë lufte mes forcave shqiptare dhe forcave çetnike serbe.

Në kë foto të rralla shihen luftëtarët shqiptarë dhe ushtarët gjerman në majen e Çakorrit, ku gjatë LDB janë zhvilluar luftime të ashpëra mes forcave shqiptare dhe atyre serbe.

Kampi suhtarak në Çakorr, 1943
Ushtarët shqiptar dhe gjermanë duke u ngjitur në majen e Çakorrit, 1943

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Cilat janë shenjat dhe simptomat e kancerit të mushkërive?

Hulumtimi i ri ka zbuluar se pak më shumë se një e treta e njerëzve kontrollojnë mushkëritë e tyre kur duhet ta...

Porta misterioze, çfarë fotografoi NASA në Mars

Javën e kaluar Roveri Curiosity i NASA-s bëri një foto të një zone shkëmbore në sipërfaqen e Marsit. Në...

Njerëzit me këtë grup gjaku, kanë më shumë gjasa të pësojnë humbjen e kujtesës me kalimin e moshës

Një studim me mbi 30.000 njerëz, ka zbuluar lidhjen midis një grupi gjaku, dhe simptomave të para-demencës. Sipas tij, njerëzit që kanë grupin e gjakut AB, mund të kenë më shumë...

Recent Comments