6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home ART Art: Filmi "Avatar" në pjesën e dytë, pritet ta trajtojë anën nënujore...

Art: Filmi “Avatar” në pjesën e dytë, pritet ta trajtojë anën nënujore të “Planetit Pandora”

Në filmin “Avatar: The Way of Water” është bërë e ditur se, për dallim nga pjesa e parë e filmit që kemi parë, ne do ta kemi mundësinë ta eksplorojmë anën nën ujore të ‘Planetit Pandora’. Por jo vetëm kaq, ne do të takojmë edhe një racë të re të ‘popullit Na’vi”.
Në trailerin e filmit i cili pritet që për herë të parë të shfaqet në dhjetor të vitit 2022, kjo racë e re duket se ka evoluar për t’u përshtatur me një jetë më ujore. Ngjyra e lëkurës së tyre është akuamarinë, bishti është më i rrafshuar dhe forma e lëkurës është më e afërt me jetën detare.
Siç dihet nga pjesa e parë, regjisor i filmit është regjisori i njohur James Cameron. Sigurisht Cameron është siguruar që së bashku me ekipin e tij t’i kushtoj më vëmendje të madhe të gjitha detajeve të filmit. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Regjimi ushqimor dhe pijet që ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të alzheimerit

Sëmundja e Alzheimerit është një sëmundje që lidhet me moshën dhe është lloji më i zakonshëm i demencës. Kjo gjendje kronike shpesh...

Tesla është gati për të marrë para nga kamionët e saj, por ata nuk ekzistojnë ende

Pesë vite pas lajmërimit, Tesla ka hapur rezervimet për kamionët elektrikë Semi, të cilët janë programuar për t’u prodhuar në vitin 2023....

Befasues, i fundit vizatim i Mikelanxhelos!

"CHRISTIE'S" Një vizatim i mahnitshëm, me dorën e Mikelanxhelos (1475-1564) është gjithashtu, i fundit që ka mbetur ende pronësi...

Kulla që bien, kulla që ngrihen

Nga: Ndue Dedaj Një nga humbjet e pak thyeshme të këtyre tridhjetë viteve, kanë qenë kullat e gurta autentike...

Recent Comments