6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Shqiptari që kërkoi një super shpikje! Historia MAHNITESE e Gjirokastritit (VIDEO)

Shqiptari që kërkoi një super shpikje! Historia MAHNITESE e Gjirokastritit (VIDEO)

Ne mesin e viteve 20, kur Shqiperia ishte nje vend i pazhvilluar e me veshtiresi te shumta… nje personazh ne qytetin e Gjirokastres, i perkushtohej shpikjes se nje motorri te veçante qe do ti sherbente avioneve, por jo vetem…

Sado te duket e çuditshme kjo histori eshte plotesisht e vertete…Madje per kete projekt qe ende edhe sot nuk eshte shpikur, u interesuan asokohe ekspertet gjermane…

Por si qendron kjo histori ? Cfare ndodhi me te ? Kush ishte ky personazh dhe perse njihet kaq pak ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Recent Comments