6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KËSHILLA Përse duhet të ndaloni menjëherë së gatuari me letër alumini

Përse duhet të ndaloni menjëherë së gatuari me letër alumini

Nëse ende vazhdoni të piqni në furrë me letër alumuni, duhet të ndaloni menjëherë ! Ndonëse një metodë gatimi shumë e pëlqyer nga amvisat dhe jo vetëm, eksperët paralajmërojnë se ky veprim është i dëmshëm për shëndetin tonë dhe shoqërohet me jo pak probleme.

Letra e aluminit është përdorur për herë të parë në vitin 1913 për të mbështjellë ëmbëlsira, por që prej asaj kohe njerëzit po përdorin tonelata të tëra alumini në kuzhinë.

Sipas World Health Organization është normale që organizmi i njeriut të marrë në një ditë 40 mg alumin për kilogramë, por disa njerëz marrin shumë më shumë nga norma e lejuar. Temperatura e lartë e pjekjes bën të mundur lirimin e këtij metali nga letra e gatimit dhe përthithjen nga ushqimi duke u absorbuar më pasnga organizmi.

Përqëndrimi i tepert i aluminit në tru lidhet ngushtësisht me sëmundjet neurotike si Alzhaimer dhe redukton krijimin e qelizave të reja, ndaj nëse nuk dëshironi të prekeni nga këto probleme mos gatuani më me letër alumini

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments