6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home KURIOZITETE Burgjet më të ashpra në botë (Video)

Burgjet më të ashpra në botë (Video)

A mund ta imagjinoni një burg ku të burgosurit nuk lejohen as të ëndërrojnë?
Po një burg ku gjithçka është lyer në ngjyrë rozë për të ngatërruar mendjen dhe psikologjinë e të burgosurve?
Këto burgje ekzistojnë vërtetë në vende të ndryshe të botës. Disa janë aq të këqija sa që disa mbahen sekret nga qeveritë që i drejtojnë.


Fakte Interesante

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Regjimi ushqimor dhe pijet që ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të alzheimerit

Sëmundja e Alzheimerit është një sëmundje që lidhet me moshën dhe është lloji më i zakonshëm i demencës. Kjo gjendje kronike shpesh...

Tesla është gati për të marrë para nga kamionët e saj, por ata nuk ekzistojnë ende

Pesë vite pas lajmërimit, Tesla ka hapur rezervimet për kamionët elektrikë Semi, të cilët janë programuar për t’u prodhuar në vitin 2023....

Befasues, i fundit vizatim i Mikelanxhelos!

"CHRISTIE'S" Një vizatim i mahnitshëm, me dorën e Mikelanxhelos (1475-1564) është gjithashtu, i fundit që ka mbetur ende pronësi...

Kulla që bien, kulla që ngrihen

Nga: Ndue Dedaj Një nga humbjet e pak thyeshme të këtyre tridhjetë viteve, kanë qenë kullat e gurta autentike...

Recent Comments