6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home KURIOZITETE Misteri i rrënojave në Mars, ja si qëndron e vërteta

Misteri i rrënojave në Mars, ja si qëndron e vërteta

Objekti i rënë në Mars bëri që personat konspirativë të aludonin për një UFO dhe jetë jashtëtokësore në planetin e kuq.
Por NASA ka zbuluar se si qëndron e vërteta e fotos që bëri bujë në rrjetet sociale.

Objekti i rënë në Mars i cili duket si një rrënojë e vjetër, nuk është gjë tjetër veçse një nga ‘guaskat” të cilët përdoren nga austronautët për tu ulur në planetin e kuq.
Sipas ekspertëve të NASA-s zbritja për në planetin e kuq është tmerrësisht e vështirë, prandaj ka raste kur kupolat në të cilët ndodhen astronautët të bien me forcë dhe të pësojnë dëme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments