6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home HISTORI/ARKEOLOGJI VIDEO/ Pasuria e rrallë e SHQIPTAREVE që kërkonin të huajt?

VIDEO/ Pasuria e rrallë e SHQIPTAREVE që kërkonin të huajt?

Të dhënat janë fare të pakta . Gjurmë që pak janë gjurmuar…Objektet i perkasin nje zone ku kerkimet e fundit jane bere 44 vjet me pare…

Madje ne ate kohe nje e dhene thelbesore nuk eshte zbuluar… Ende edhe sot dallohen gjymtyre te tjera… Perse italianet dhe austriaket bene kerkime ne kete zone ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Recent Comments