6.1 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022
Home SHKENCË/TECH ‘Udhëtimi në kohë është i mundur’, Pentagoni publikon dosjet ‘bombë’ për UFO-t

‘Udhëtimi në kohë është i mundur’, Pentagoni publikon dosjet ‘bombë’ për UFO-t

Publikimi i më shumë se 1500 faqeve të dokumenteve hedh dritë mbi punën e një programi sekret të Pentagonit që kaloi pesë vjet duke parë UFO-t, alienët dhe të ardhmen në hapësirë.

Udhëtimi në kohë dhe teknologjia kundër gravitetit mund të jenë brenda mundësive të njeriut – dhe mund të na ndihmojnë të vizitojmë botë të tjera, sipas dokumenteve të publikuara nga Pentagoni.

1500 dosjet hedhin dritë mbi Programin e Avancuar të Identifikimit të Kërcënimeve të Aviacionit (AATIP), i cili ishte programi sekret i UFO- ve i Pentagonit.

Publikimi i tyre erdhi pas një beteje ligjore katërvjeçare pas një kërkese për Lirinë e Informacionit nga The Sun Online.

Një nga dokumentet shikon se si teknologjia kundër gravitetit mund të përdoret për të bërë aeroplanë dhe anije kozmike, dhe thotë se “efektet mund të zbatohen duke manipuluar hapësirën e kohës”.

Ekziston gjithashtu një vështrim se si të “kontrollohet graviteti” dhe raporti thotë: “Mund të jetë e mundur të prodhohen fenomene ekzotike si udhëtimi më i shpejtë se drita… dhe makinat e kohës.”

Dokumenti shton se “vrimat” në hapësirë-kohë mund të përdoren për udhëtime ndëryjore.

Dokumentet, të cilat janë përshkruar nga The Sun si një “bombë”, janë publikuar nga Agjencia e Inteligjencës së Mbrojtjes së SHBA.

Ato përfshijnë plane për dërgimin e shumë anijeve kozmike të drejtuara nga një pilot i vetëm për të “kolonizuar” hapësirën e thellë së bashku me studimet se si njerëzit mund të përdorin robotët me mendjen e tyre.

Ai tregon se një person i vetëm mund të kontrollojë jo më shumë se katër anije kozmike në një mision, por shikon nëse truri ynë mund të zhvillohet për ta përmirësuar këtë.

AATIP u zhvillua për pesë vjet nga viti 2007 dhe u drejtua nga Luis Elizondo, i cili beson se ekzistenca e UFO-ve është “provuar përtej dyshimit të arsyeshëm”.

Raporti shqyrton se si raketat dhe anijet kozmike me energji bërthamore do të na lejojnë të “ndërtojmë ura” mbi shtresat e objekteve të akullta që rrethojnë Diellin në mënyrë që të gjejmë planetë të tjerë të ngjashëm me Tokën.

Gjithashtu në dokumente ka informacion se si ne mund të komunikojmë me alienët si dhe një studim mbi efektet shëndetësore të njerëzve që kanë takuar alienët ose kanë parë UFO .

Edhe pse projekti tani është përfunduar, shefat e Pentagonit vitin e kaluar pranuan se kishte pasur gati 150 raportime nga pilotët ushtarakë të UFO-ve që nga viti 2004, shkruan Daily Star.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vlerat e rralla të dardhave shqiptare, zbulojini këtu

Dardhat shqiptare kultivohen gjerësisht gati në të gjithë vendin. Sipas AgroWeb.org, Përmeti, Pogradeci, Dibra, Korça, Vlora, Lushnja, Fieri, jo...

Mesazhet e lashta të Ilirëve(Video)

Historia e tyre eshte sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet. A mundet nje varreze te percjelle mesazhe nga lashtesia ?...

Shenjat që tregojnë se fryrja e barkut nuk është normale

Fryrja e barkut është krejtësisht normale dhe e përkohshme kur shfaqet para menstruacioneve ose pas ngrënies...

Misteri i arit shqiptar…(Video)

Sa ar ka dale nga fabrika e Rubikut gjate periudhes se komunizmit ? Perse ky proces qendronte i fshehte dhe ku shkonte...

Recent Comments