6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KURIOZITETE A mund të gjeni një autobus në më pak se pesë sekonda?

A mund të gjeni një autobus në më pak se pesë sekonda?

Ndaloni gjithçka që po bëni dhe zgjidhni këtë iluzion optik.

Madje ne e dimë që ju dëshironi dhe nuk ju duhen më shumë se 60 sekonda për këtë sfidë.

Por cila është detyra?

Në foton ku ka një grumbull makinash, ju duhet të gjeni autobusin e fshehur sa më shpejt të jetë e mundur.

Qëllimi është të gjesh autobusin në më pak se pesë sekonda.

Nëse keni sukses, “fuqia juaj e vëzhgimit” është në një nivel të lakmueshëm.

Nëse keni parë këtë foto deri në 10 sekonda duke kërkuar një zgjidhje, ju jeni akoma mirë.

Nëse nuk e keni gjetur autobusin edhe pas 10 sekondash, atëherë ose nuk jeni të përqendruar ose nuk e vini re shumë mirë.

Por edhe në këtë rast mos u shqetësoni, pasi fuqia e vëzhgimit mund të praktikohet, thjesht duhet të jeni këmbëngulës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments