6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home KAFSHËT Kjo foto kap momentin e saktë kur një marmotë vëren se një...

Kjo foto kap momentin e saktë kur një marmotë vëren se një dhelpër është gati ta vrasë atë

Kjo foto kap momentin e saktë kur një marmotë vëren se një dhelpër është gati ta vrasë atë. Imazhi, i realizuar në rrafshnaltën tibetiane nga fotografi kinez Yongqing Bao, u nderua me çmimin prestigjioz fotografi i vitit për jetën e egër.
Ky meritonte dallimin më të lartë nga konkurrenca për “kapjen e një ndërveprimi kaq të fuqishëm”, domethënë frikën e plotë të gjahut përballë grabitqarit të saj. Ti e kupton frikën. Dhelpra tibetiane është një gjuetar dinak, i vetmuar, që banon në malësitë (në një lartësi prej 4500 metrash) të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Dhe po, kjo e vrau marmotën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments