6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KURIOZITETE Disa gjëra që e bëjnë të veçantë shtetin gjerman për pjesën tjetër...

Disa gjëra që e bëjnë të veçantë shtetin gjerman për pjesën tjetër të botës

Shqiptarët kryesisht e perceptojnë Gjermaninë si një vend ku shkohet vetëm për të fituar diçka.

Por në fakt është një vend shumë interesant dhe i mirëorganizuar që u ofron banorëve të tij shumë specifika në krahasim me pjesën tjetër të botës.

Ju prezantojmë disa prej tyre…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments