6.1 C
Pristina
Wednesday, May 18, 2022
Home KURIOZITETE Gjendet “qyteti fantazmë” në mes të shkretëtirës, për të ka një përgjigje...

Gjendet “qyteti fantazmë” në mes të shkretëtirës, për të ka një përgjigje që nuk mund ta imagjinoni

Përdoruesit e rrjetit social “Reddit” kanë mbetur pa fjalë nga imazhi i frikshëm i një qyteti të braktisur në mes të shkretëtirës.

Imazhi i çuditshëm është zbuluar nga një “maníakët” e Google Maps dhe në pmajen nga lart duket dikur në këtë qytet ka ndërtesa dhe automjete të braktisura, teksa vihet re edhe si një lloj piste garash.

Kur imazhi u nda në rrjetin social përdoruesit shkruan:

“Konfirmohet sezoni i ri i Portës së Yjeve?”

Një përdorues i zgjuar i Reddit shkroi: “Unë mendoj se është “Qyteti i Artit” i Michael Heizer. Është një instalacion arti.”recommended bySAVE UKRAINEHelp The Ukrainian Army Resist Russia. Support Us FinanciallyLEARN MORE

Një person i dytë mbështeti këtë pretendim: “Kosto e tij ka shkuar më shumë se 25 milionë për t’u ndërtuar, sipas një pretendimi pa burim në Wikipedia.”

Michael Heizer është një artist i famshëm amerikan i tokës që punon kryesisht në skulptura në shkallë të gjerë, ai filloi punën me projektin “City” në 1970 dhe besohet se e ka përfunduar atë në 2020.

Në lajme të tjera të Reddit, përdoruesit e Google Maps kanë mbetur të tmerruar me emrin e ishullit të vogël të quajtur Little Massácre Island.

Ishulli i Másakrës së Vogël është një ishull i pabanuar i vendosur në Liqenin e Woods, në anën amerikane të kufirit midis SHBA-së dhe Kanadasë./ GOTA NEWS ALBANIA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Regjimi ushqimor dhe pijet që ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të alzheimerit

Sëmundja e Alzheimerit është një sëmundje që lidhet me moshën dhe është lloji më i zakonshëm i demencës. Kjo gjendje kronike shpesh...

Tesla është gati për të marrë para nga kamionët e saj, por ata nuk ekzistojnë ende

Pesë vite pas lajmërimit, Tesla ka hapur rezervimet për kamionët elektrikë Semi, të cilët janë programuar për t’u prodhuar në vitin 2023....

Befasues, i fundit vizatim i Mikelanxhelos!

"CHRISTIE'S" Një vizatim i mahnitshëm, me dorën e Mikelanxhelos (1475-1564) është gjithashtu, i fundit që ka mbetur ende pronësi...

Kulla që bien, kulla që ngrihen

Nga: Ndue Dedaj Një nga humbjet e pak thyeshme të këtyre tridhjetë viteve, kanë qenë kullat e gurta autentike...

Recent Comments