6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home KURIOZITETE 17 të vërteta absolute për jetën. Duhet t’i lexojnë të gjithë!

17 të vërteta absolute për jetën. Duhet t’i lexojnë të gjithë!

 1. Qëllimet e mira jo gjithmonë i justifikojnë sjelljet e këqija.
 2. Kur e planifikon diçka, argëtohesh më pak se sa kur gjërat bëhen spontanisht.

Hipoteza e shërbimeve sekrete amerikane: Putini po përdor “Teorinë e të Çm…

20 Completely Unexpected Facts About ‘The Big Bang Theory’

 1. Dhimbja nuk ka zgjidhje. Përjetoje deri në momentin që do të largohet.
 2. Të mos falësh dikë, të lëndon më shumë ty, se sa personin që ka gabuar.
 3. Nuk ka mënyrë se si mund ta ndihmosh dikë që nuk do të ndihmohet nga të tjerët.
 4. Është e vështirë të mbash miqësi me dikë që qëndron përherë i trishtuar apo në depresion, kur vetë je i lumtur.
 5. Të mos e njohësh plotësisht dikë, është një fakt që e bën një marrëdhënie interesante. Njësoj siçpërmbledhja e një filmi që shpesh është më e mirë se vetë filmi.
 6. Çdo person që njeh, është duke kaluar një betejë, për të cilën ti nuk di asgjë. Tregohu i sjellshëm, gjithmonë.
 7. Të vendosësh të bësh diçka ndryshe nga të tjerët për t’u diferencuar prej tyre, nuk të bën unik. Unike është të vlerësosh atë që të pëlqen.
 8. Njerëzit mundohen të mos i bëjnë lëvdata të tjerëve, sepse frikësohen se kjo gjë mund t’i dëmtojë ata.
 9. Të jesh modest është komponenti më i rëndësishëm i rritjes personale.
 10. Mirësjellja është mënyra më e shpejtë për të fituar respektin e të tjerëve.
 11. Të kundërtat tërhiqen sepse kanë shumë për të mësuar nga njëra-tjetra.
 12. Nëse detyrohesh ta vendosësh në provë dashurinë e dikujt për ty, dije se nuk je e denjë për dashurinë e tij.
 13. Nëse një femër zhgënjehet vazhdimisht nga një mashkull, por sërish qëndron me të, atëherë me siguri nuk e ka kuptuar vlerën e të qenurit femër.
 14. Çdo gjë ekziston në mendjen tënde.
 15. Të ndihmosh të tjerët është gjëja më shpërblyese në botë, por edhe më pak e praktikuara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Regjimi ushqimor dhe pijet që ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të alzheimerit

Sëmundja e Alzheimerit është një sëmundje që lidhet me moshën dhe është lloji më i zakonshëm i demencës. Kjo gjendje kronike shpesh...

Tesla është gati për të marrë para nga kamionët e saj, por ata nuk ekzistojnë ende

Pesë vite pas lajmërimit, Tesla ka hapur rezervimet për kamionët elektrikë Semi, të cilët janë programuar për t’u prodhuar në vitin 2023....

Befasues, i fundit vizatim i Mikelanxhelos!

"CHRISTIE'S" Një vizatim i mahnitshëm, me dorën e Mikelanxhelos (1475-1564) është gjithashtu, i fundit që ka mbetur ende pronësi...

Kulla që bien, kulla që ngrihen

Nga: Ndue Dedaj Një nga humbjet e pak thyeshme të këtyre tridhjetë viteve, kanë qenë kullat e gurta autentike...

Recent Comments