6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KAFSHËT Luanesha ndiqet nga tufa e tërbuar e bufalove që donte të sulmonte

Luanesha ndiqet nga tufa e tërbuar e bufalove që donte të sulmonte

Luanesha u detyrua të kthehej prapa e të vraponte për jetën e saj kur bufalo që ishte duke përndjekur nuk duroi dot më.

Skenat e aksionit u kapën nga fotografi Nistar PS në rezervatin kombëtar kenian Maasai Mara në Afrikën lindore.

Ai tha: “Bufalot ishin duke mbrojtur të vegjëlit e tyre, kur luanesha iu afrua më shumë se ç’duhej, më i guximshmi i tyre u kthyte nga luanesha për ta sulmuar”.

“Ata u treguan shumë difensivë dhe arritën të përzinin rrezikun”.

Janë vërejtur disa raste kur bufalot janë kthyer për të sulmuar grabitqarët e xhunglës, madje dhe me pasoja fatale për felinët e mëdhenj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

“Barbar i gjunjëzuar, i veshur me kapele frigjiane dhe fustanellë lindore”

Gjetur në Vigna del Bufalo, pranë Porta Pinciana (Romë).Ruajtur në "Museo Archeologico di Napoli"Gjuha e lashtë Frigje sipas Aleksander Hasanas, është pararendesja...

23 Janar 1973 – Richard Nixon shpall marrëveshjen e paqes me Vietnamin

Presidenti i SHBA, shfaqet në televizionin kombëtar, për të njoftuar arritjen e një “paqeje me nder” në Vietnam. Deklaratat e lëshuara njëkohësisht...

Recent Comments