6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KAFSHËT Fotografi dokumenton takimin e rallë më ujkun e zi të Minnesota-s

Fotografi dokumenton takimin e rallë më ujkun e zi të Minnesota-s

Fotografi nga Kalifornia, Conrad Tan ka bërë një udhëtim në Minnesota në vitin 2020 për të marrë disa pamje të botës së egër që jeton në pyjet e saj.

Dhe përpjekja e tij u shpërblye pasi solli disa imazhe mahnitëse të ujkut të zi amerikan në habitatin e tij natyror.

Ai thotë se fotot e ujkut të parë rrallë janë nga më të mirat e punës së tij.

Në to dallohet diversiteti i karakteristikeve të kafshës enigmatike, që megjithse është kërcënuese, ruan elegancë dhe dëshirë për të luajtur e zbavitur.

Pellushi i mrekullueshëm i këtyre krijesave bie në kontrast të thellë me dëborën e bardhë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments