6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KURIOZITETE 5 nisje raketash që shkuan tmerrësisht keq (Video)

5 nisje raketash që shkuan tmerrësisht keq (Video)

Teknologjia e raketave ka përparuar me shpejtësi gjatë 60 viteve të fundit dhe në atë kohë vlerësohet se mbi 35,000 raketa janë dërguar në hapësirë, por me risi kaq të shpejta detyrimisht do të ketë edhe disa aksidente. Organizatat hapësinore shpenzojnë vite duke u siguruar që gjithçka është e sic duhet të jetë, megjithatë një gabim i vetëm mund të bëjë që ato vite punë të zhbëhen në pak sekonda.

Fakte Interesante

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments