6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KËSHILLA Shtatë ushqime që na shuajnë etjen më mirë se uji

Shtatë ushqime që na shuajnë etjen më mirë se uji

Vera me temperatura të larta kërkon konsum të lartë uji për të shmangur dehidratimin e padëshiruar. Megjithatë, nuk hidratohemi vetëm duke pirë ujë, por edhe duke ngrënë! 

Hidratimi i pamjaftueshëm mund të çojë në probleme serioze si lodhje, dhimbje koke, sëmundje të lëkurës, ngërçe, presion të ulët të gjakut dhe takikardi.

Rekomandimi i përgjithshëm nga ekspertët është konsumimi adekuat i ujit. Megjithatë, hidratimi i nevojshëm mund të arrihet edhe me ndihmën e ushqimit të duhur.

Këta janë shtatë fruta dhe perime që janë të pasura me ujë:

  1. Shalqini

Përmbajtja e ujit: 92%

Një porcion 154 gram përmban më shumë se gjysmë filxhani (118 ml) ujë, plus fibra dhe shumë lëndë ushqyese të rëndësishme si vitamina C, vitamina A dhe magnez . Është gjithashtu mjaft i ulët në kalori , me vetëm 46 kalori për racion. Përveç kësaj, është i pasur me antioksidantë të fuqishëm , duke përfshirë likopenin. Likopen ndihmon reduktuar oksidimin e qelizave, e cila eshte e lidhur me sëmundjeve të tilla si sëmundja e zemrës dhe diabetit.

  1. Luleshtrydhet

Përmbajtja e ujit: 91%

Duke qenë se rreth 91% e peshës së tyre përbëhet nga ujë, konsumimi i tyre ndihmon për të mbuluar sasinë e nevojshme ditore të ujit. Ato përmbajnë shumë fibra, antioksidantë, vitamina dhe minerale , si vitamina C, acid folik dhe mangan . Konsumimi i rregullt është treguar se zvogëlon inflamacionin , duke reduktuar shanset për sëmundje të zemrës, diabetit, sëmundjes Alzheimer dhe llojeve të ndryshme të kancerit.

  1. Pjeshkë

Përmbajtja e ujit: 89%

Pothuajse 90% e peshës së tyre përbëhet nga uji. Ato ofrojnë shumë vitamina dhe minerale të rëndësishme , të tilla si vitamina A, vitamina C, vitamina B dhe kalium . Përveç kësaj, ngrënia e pjeshkës me lëvozhgë mund të pasurojë trupin me antioksidantë si acidi klorogjenik . I përbërë kryesisht nga ujë dhe fibra, ndihmon të ndiheni të ngopur duke dhënë vetëm pak kalori, 60 për pjeshkë mesatare.

  1. Portokallet

Përmbajtja e ujit: 88%

Pothuajse gjysmë filxhani (118 ml) ujë fshihet në një portokall, së bashku me fibra dhe shumë lëndë ushqyese si vitamina C dhe kaliumi , të cilat nxisin funksionin e sistemit imunitar dhe shëndetin e zemrës . Është i pasur me antioksidantë, duke përfshirë flavonoidet , të cilët mund të parandalojnë shkatërrimin e qelizave duke reduktuar inflamacionin. Konsumimi i rregullt i frutave të agrumeve, si portokalli, mund të parandalojë formimin e gurëve në veshka , falë acidit citrik që përmban, i cili lidhet me oksalatin e kalciumit përgjegjës për gurët., duke ndihmuar në eliminimin e tij nga trupi.

  1. Kastravec

Përmbajtja e ujit: 95%

Pothuajse përbëhet plotësisht nga uji dhe siguron disa ushqyese, të tilla si vitamine K, të kaliumit dhe magnezit . Krahasuar me perimet e tjera të pasura me ujë, kastravecat i përkasin kalorive më të ulëta, me 8 kalori për 52 g.

  1. Selino

Përmbajtja e ujit: 95%

Pothuajse gjysmë filxhani ujë (118 ml) siguron një porcion selino, me vetëm 16 kalori për filxhan. Ashtu si perimet e tjera të pasura me ujë, selino mund të ndihmojë në humbjen e peshës. Përveç kësaj, ai përmban fibra dhe lëndë ushqyese të rëndësishme, me një përmbajtje veçanërisht të lartë të vitaminës K dhe kaliumit , të cilat mbrojnë kundër sëmundjeve të zemrës , llojeve të caktuara të kancerit dhe sëmundjeve të lidhura me kockat , si osteoporoza .

  1. Domate

Përmbajtja e ujit: 94%

Mjafton një domate mesatare për të marrë 118 ml ujë. Përveç kësaj, ajo siguron një sasi të konsiderueshme të vitaminave dhe mineraleve , duke përfshirë  vitaminat  A dhe C, të cilat forcojnë sistemin imunitar. Domatet ofrojnë vetëm 32 kalori për 149 gram. Ato janë të pasura me fibra dhe disa antioksidantë , duke përfshirë likopenin , i cili është i lidhur me parandalimin e kancerit të prostatës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments