6.1 C
Pristina
Monday, January 17, 2022
Home KURIOZITETE “Ylberi fantazmë”, fenomeni i çuditshëm në qiellin anglez

“Ylberi fantazmë”, fenomeni i çuditshëm në qiellin anglez

Një fenomen i motit i njohur si hark mjegulle,krijoi çudi tek qytetarët në Bregun Lindor të Anglisë gjatë fundjavës.

“Ylberi fantazmë”  u shfaq në qiell pa ngjyra .

“Të shtunën, reja e ulët dhe mjegulla u holluan përgjatë pjesëve të bregdetit tonë, duke lejuar diellin të depërtonte. Kjo krijoi kushte ideale për harqet e mjegullës”, shpjegoi meteorologu Dan Holley.  

Fotot e fenomenit u shpërndanë me shpejtësi në rrjet, ndërsa qytetarët patën mundësi ta shihnin atë në brigjet e Norfolk, Suffolk dhe Essex.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kjo është shenja paralajmëruese dhe e panjohur deri më tani për Omicron

Për një simptomë të panjohur të variantit shumë ngjitës “Omicron” paralajmërojnë shkencëtarët amerikanë, duke theksuar se është një shenjë paralajmëruese emergjente se...

Sinjale të pazakonta në “Rrugën e Qumështit”, ekspertët: Nuk kemi parë kurrë diçka të tillë

Ekspertët në fushën e astronomisë kanë zbuluar sinjale të pazakonta nga qendra e Galaktikës së Rrugës së Qumështit duke bërë të besojnë...

Si ta zvogëloni oreksin dhe të hani më pak?

Si ta zvogëloni oreksin dhe urinë për të ngrënë më pak? Për të humbur peshë, ju duhet që të...

Publikohet harta më e detajuar e universit me 7.5 milionë galaktika

Është publikuar harta më e detajuar tredimensionale e universit deri më tani, falë instrumentit spektroskopik “Dark Energy”. Harta tregon vendndodhjen e 7.5...

Recent Comments