6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KËSHILLA Çfarë mund të pastroni në shtëpi me Coca-Cola

Çfarë mund të pastroni në shtëpi me Coca-Cola

Keni Coca-Cola në shtëpi? Edhe nëse nuk jeni adhurues aq i madh i saj, ju mund ta përdorni si produkt pastrimi. Aciditeti i lartë te kola e bën atë të përsosur për pastrimin e sendeve shtëpiake të përditshme.

Ja disa gjëra që mund të pastroni me të!

1- Hidhni pak kola te garazhi i makinës ku ju ka rrjedhur vaj!

2- Largoni njollat e bezdisshme të stilolapsit mbi tapet!

3- Hidhni kola në tualet, lëreni për një orë dhe shpërlajeni. Shihni pastaj çfarë bardhësie do të ketë!

4- Hiqni qafe ndryshkun!

5- Pastroni tiganin e djegur!

6- Mykun në mur!

7- Pastroni njollat në xhamat e makinës!

8- Largoni bigorrin që zë ibriku juaj. Mbusheni me kola dhe lëreni të vlojë.

9- Largoni njollat nga rrobat. Gjak, vaj, verë, të gjitha zhduken nëse shtoni pak kola kur i lani në lavatriçe.

10- Largoni dhe njollat e bojës!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments