6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KURIOZITETE Pse nuk duhet t’i thani rrobat brenda shtëpisë?

Pse nuk duhet t’i thani rrobat brenda shtëpisë?

Njerëzit duhet të hapin dritaret kur të gatuajnë dhe të ndalojnë tharjen e rrobave brenda shtëpsë, kanë paralajmëruar ekspertët shëndetësorë.

Kjo me qëllim që të zvogëlohet ndotja e ajrit në shtëpitë e tyre.

Në këshillat zyrtare të publikuar nga rregullatori NHS në Britani thuhet se njerëzit duhet të mbrojnë shëndetin e tyre duke ulur ndotjen e ajrit në shtëpitë e tyre.

Kjo mund të vijë nga gatimi, lagështia, zjarret, pirja e duhanit ose produktet e pastrimit, sipas Institutit Kombëtar për Shëndetin dhe Përkujdesjen e Kujdesit (NICE).

Këto mund të jenë një burim i konsiderueshëm i ndotjes  dhe mund të irritojnë mushkëritë ose të shkaktojnë astmë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

“Barbar i gjunjëzuar, i veshur me kapele frigjiane dhe fustanellë lindore”

Gjetur në Vigna del Bufalo, pranë Porta Pinciana (Romë).Ruajtur në "Museo Archeologico di Napoli"Gjuha e lashtë Frigje sipas Aleksander Hasanas, është pararendesja...

23 Janar 1973 – Richard Nixon shpall marrëveshjen e paqes me Vietnamin

Presidenti i SHBA, shfaqet në televizionin kombëtar, për të njoftuar arritjen e një “paqeje me nder” në Vietnam. Deklaratat e lëshuara njëkohësisht...

Recent Comments