6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KËSHILLA Si të largoni erën e cigares nga shtëpia

Si të largoni erën e cigares nga shtëpia

Tymi i cigares është shumë i bezdisshëm. Era nuk është e lehtë për t’u pastruar. Nëse shtëpia juaj ende mban erë shumë kohë pas pirjes së duhanit, provoni këto pesë truke dhe do të na mbani mend. Ato janë të lehta dhe efektive!

Ajri

Hapi i parë është: hapni dritaret dhe ajrosni hapësirën. Më pas vendosni një tas me uthull mu në mes të dhomës. Uthulla thith aromat dhe e bën këtë pa kosto për ju dhe pa kimikate toksike, siç bëjnë disa freskues të ajrit. Era do të zhduket!

Tapete

Nëse qilimat tuaja marrin erë, shtoni sodë buke, lëreni për pak dhe fshijeni.

Rroba

Të gjithë duhanpirësit janë të vetëdijshëm për këtë problem dhe janë të vetëdijshëm për vështirësinë për të hequr qafe erën e keqe të gojës. Provoni të vendosni sodë buke në rrobat tuaja, varni pranë dritares në mënyrë që të marrin ajër të pastër dhe pas gjysmë ore ato do të jenë gati për t’i veshur përsëri.

Makinë

Pikërisht e njëjta gjë në makinë: sodë buke.

Duart

Nëse era e keqe e cigareve nuk ju lë duart me sapun, përdorni lëng limoni. Është antibakterial dhe u jep atyre një aromë shumë më të freskët.

Këto trike të thjeshta janë efektive, jo toksike dhe të lira! Provojini ato

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vitamina D mund të mbrojë trupin nga disa lloje të kancerit

Të pasurit e një niveli të ulët vitamine D mund të lidhet me një risk më të lartë për zhvillimin e disa...

Simbolet që përdori principata e Kastriotëve

NGA: GJON KEKA Në kuadër të simboleve të kombit tonë arbëror europian më i rëndësishëm është konsideruar simbili i Principatës...

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Recent Comments