6.1 C
Pristina
Tuesday, December 7, 2021
Home SHKENCË/TECH Cili prodhues do ta prezantojë i pari një telefon me kamerë 200...

Cili prodhues do ta prezantojë i pari një telefon me kamerë 200 megapikselë?

Sipas informacioneve të fundit, së shpejti do të prezantohet telefoni i parë me sensor 200MP për kamerën.

Samsung zbuloi ISOCELL HP1 200MP në shtator, por ne ende nuk kemi pasur mundësi ta shohim telefonin me sensorin e lartpërmendur.

Faqja e njohur IceUniverse sugjeron se telefoni i parë me një kamerë 200MP do të prezantohet së shpejti dhe interesant është se nuk do të jetë një pajisje Samsung.

Sipas pretendimeve, telefoni i parë me këtë sensor ka shumë të ngjarë të vijë nga objektet e prodhimit të Motorola dhe së shpejti pas kësaj, një telefon inteligjent me një kamerë 200MP do të prezantohet nga Xiaomi.

Samsung, nga ana tjetër, do të presë deri në vitin 2023 për të prezantuar modelin e vet të telefonit me një kamerë 200MP.

Nëse nderi për të zbatuar këtë sensor do t’i takojë Galaxy S23 Ultra, apo ndonjë modeli tjetër të kompanisë koreano-jugore, mbetet për t’u parë. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Pse flemë? Shkencëtarët nuk e dinë ende, por e kanë një hipotezë

Të gjitha kafshët flenë, madje edhe krimbi i rrumbullakët dhe i vogël Caenorhabditis elegans. Shkencëtarët janë përpjekur prej kohësh që ta kuptojnë pse ndodh gjumi. Ata kanë bërëshumë prova me minjtë në laborator, por të...

“Ja pse shqiptarët kanë sukses kur largohen nga Atdheu?”

Eksperti i Turizmit, Auron Tare, përmes një postimi në facebook ka sjellë në vëmendjen e ndjekësve të tij rastin e George Tames,...

Ky ushqim në mëngjes mbron imunitetin dhe mban larg gripin

Me ardhjen e vjeshtës vijnë edhe infeksionet virale të cilat tashmë në periudhë pandemie bëhen akoma më të rënda.

“Pallati Stratigò”, dëshmi e kulturës arbëreshe që prej vitit 1533

Foto Ilustrim: Pallati Stratigò Pallati Stratigò, është një ndër ndërtesat më të njohura në Lungro, një nga “qytezat e...

Recent Comments