6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home SHKENCË/TECH Del në ankand kopja e Corvettet nga filmi “Fast and Furious 5”

Del në ankand kopja e Corvettet nga filmi “Fast and Furious 5”

Një nga tre kopjet e “mbijetuara” të Chevrolet Corvette Grand Sport të vitit 1963, e përdorur në filmin “Fast and Furious 5”, do të shitet në ankand në muajin janar.

Mongoose Motorsports ka prodhuar gjithsej 12 kopje të Corvette Grand Sport për qëllime filmimi, me vetëm tre të paprekura. Kopja në foto është një nga dy të përdorura për disa nga skenat më dramatike të filmit të suksesshëm të Hollivudit.

Vetura ka shasi tubulare dhe suspension të huazuar nga modeli C4 Corvette dhe do të shitet në ankand nga 6-16 janar 2022. Një tjetër kopje do të shitet në muajin mars.

“Sekreti” i kësaj makine është se ajo ka motor Volkswagen, por nuk ka detaje rreth saj.

Vetura, për faktin se është përdorur gjatë xhirimeve, ka “vraga” në formë gërvishtjesh, sidomos në pjesën e përparme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vazhdon të dëshmohet prania e llojeve të rralla të faunës në territorin e Parkut Kombëtar Bjeshkët e Nemuna

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) përmes një komunikate njofton se në kuadër të aktiviteteve të rregullta për monitorimin dhe...

Si e shpjegon Barleti emrin e Krujës…

Në librin “Rrethimi i Shkodrës”, botuar në 1504, Barleti shënon: “Na patën rënë në dorë disa shkrime, më tepër...

“Sarajevë, moj motër”, si u fut Nënë Tereza në teatrin e Bosnjes

Libri surprizë i Ylli Polovinës, botuar në Prishtinë Në 324 faqet e librit më të ri të Ylli Polovinës,...

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

Recent Comments