6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home SHKENCË/TECH Fujifilm sjell kamerën e re hibride

Fujifilm sjell kamerën e re hibride

Fujifilm ka njoftuar lançimin e kamerës së saj të re hibride digjitale.

Instax Mini Evo ka një dizajn të ngjashëm klasik Reto si kamerat e tjera Instax nga Fujifilm.

Sipas prodhuesit, kamera duhet të ketë dyfishin e rezolucionit në krahasim me modelet paraardhëse. Megjithatë, risia më e madhe është funksionimi digjital duke përdorur një ekran LCD në anën e pasme. Me ekranin, përdoruesit mund të kontrollojnë dy herë foton e tyre pasi ta marrin para se ta printojnë. Duke pasur parasysh koston e filmit Instax, ky aplikacion gjithashtu mund t’i kursejë para fotografëve.

Kamera e menjëhershme mund të printojë jo vetëm fotot e veta, por edhe fotot e marra me telefona inteligjentë. Instax Mini Evo mund të ruajë fotot e marra nga telefoni inteligjentë, edhe me kornizën Polaroid tipike për kamerat e menjëhershme.

Paralelisht me lançimin e Instax Mini Evo, një film i ri i menjëhershëm do të dalë gjithashtu në treg, i cili ofron një kontrast me foton tradicionale me kornizë të bardhë.

Fujifilm fillimisht po shet kamerën e saj të re në Japoni, ku është e vendosur kompania.

Do të jetë në dispozicion në dyqanet atje nga 3 dhjetori i këtij viti. Në shkurt të vitit 2022 , sipas prodhuesit, do të shitet edhe në vende të tjera, si në SHBA.Çmimi i tyre thuhet të jetë 199,95 dollarë amerikanë atje. Mbetet të shihet se kur do të dalë kamera në tregun evropian. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vdekja e njeriut dhe pasvdekja në artin e fotografisë botërore dhe asaj shqiptare

Qerim VRIONI Studiues i artit fotografik Shkencërisht, vdekjaështë ndërprerja e plotë e jetës së një organizmi të...

Mënyra më e mirë për të hequr gërvishjet e vogla nga syzet

Nëse nuk keni një shtresë të shtrenjtë kundër gërvishtjeve ose nuk kujdeseni vërtet për syzet tuaja, me kalimin e kohës do të...

Konica: Sa e sa marrëzi, sa e sa poshtërsi e krime, janë bërë në emër të së gjorës Shqipëri!

Prozator dhe poet, publicist dhe estetist, kritik letrar dhe përkthyes, me veprën e tij Faik Konica pasuroi dhe ngriti në lartësi të...

Iphone me çmimin marramendës, veçantia e tij

Një Iphone 12 është vlerësuar me çmim marramendës. Ai është i dizajnuar nga marka luksoze ruse Caviar dhe ka...

Recent Comments