6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KËSHILLA Pse mishi nuk duhet të shkrihet në temperaturën e dhomës

Pse mishi nuk duhet të shkrihet në temperaturën e dhomës

Për ta shkrirë mishin më shpejt, zakonisht e lëmë në tryezën e punës në temperaturë dhome

Mirëpo, ky nuk është një opsion i mirë, transmeton Telegrafi.

Sipas ekspertëve, bakteret shumohen më shpejt në mish, nëse është në temperaturë dhome, kështu që mishi prishet lehtë.

Problemi është se ndryshimet në të janë pothuajse të padukshme.

Është shumë më mirë të shkrini mishin në frigorifer. Lëreni për një kohë, edhe pse zgjat shumë, sepse do të jeni të sigurt.

Gjithashtu, ekziston një truk i thjeshtë për shkrirjen më të shpejtë të mishit.

Mund ta vendosni në një enë hermetike me ujë të ftohtë, i cili duhet të ndërrohet për gjysmë ore dhe mishi do të shkrijë shpejt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vazhdon të dëshmohet prania e llojeve të rralla të faunës në territorin e Parkut Kombëtar Bjeshkët e Nemuna

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) përmes një komunikate njofton se në kuadër të aktiviteteve të rregullta për monitorimin dhe...

Si e shpjegon Barleti emrin e Krujës…

Në librin “Rrethimi i Shkodrës”, botuar në 1504, Barleti shënon: “Na patën rënë në dorë disa shkrime, më tepër...

“Sarajevë, moj motër”, si u fut Nënë Tereza në teatrin e Bosnjes

Libri surprizë i Ylli Polovinës, botuar në Prishtinë Në 324 faqet e librit më të ri të Ylli Polovinës,...

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

Recent Comments