6.1 C
Pristina
Monday, December 6, 2021
Home KURIOZITETE Vrima e zezë në mes të oqeanit çudit njerëzit, zbulimi i Google...

Vrima e zezë në mes të oqeanit çudit njerëzit, zbulimi i Google Maps ‘gódet’ sërish

Një numër i madh njerëzish në internet kanë mbetur absolutisht të hutuar pasi kanë parë një ishull të çuditshëm në Google Maps që duket se është komplet i errët.

Nuk është çudi që disa njerëz kanë sugjeruar se mund të kenë gjetur më në fund ishullin nga seriali Lost.

Sigurisht, nëse e keni parë Lost, do të keni një ide se pse kjo nuk është e mundur, dhe nëse nuk e keni bërë, doli më shumë se një dekadë më parë, kështu që mund të ktheheni dhe të zbuloni vetë.

Gjithsesi, gjëja e parë e parë, nuk është një ishull. Duket se është një vrimë e zezë.

Ne në fakt nuk e dimë se ku është, dhe Google Maps – siç ndoshta e dini – është mjaft e gjerë.

Një gjë për të cilën mund të jemi të sigurt është se duket vërtet e çuditshme.
Pjesa e jashtme e ishullit – thjesht do ta quajmë “ishull” tani për tani – duket se tregon detin më të lehtë dhe madje disa valë që përplasen me ato që me sa duket janë plazhe të bukura përreth.

Megjithatë, qendra e ishullit është plotësisht e errët dhe ne e dimë me të vërtetë se Google Maps ndonjëherë nxjerr në pah vende ku ata nuk kanë qasje, ose njerëzit nuk duan që ata të dinë se çfarë po ndodh atje, ose thjesht nuk më pëlqen të jesh në Google Maps./ Burimi: Lad Bible | Përktheu dhe përshtati: GOTA NEWS ALBANIA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Pse flemë? Shkencëtarët nuk e dinë ende, por e kanë një hipotezë

Të gjitha kafshët flenë, madje edhe krimbi i rrumbullakët dhe i vogël Caenorhabditis elegans. Shkencëtarët janë përpjekur prej kohësh që ta kuptojnë pse ndodh gjumi. Ata kanë bërëshumë prova me minjtë në laborator, por të...

“Ja pse shqiptarët kanë sukses kur largohen nga Atdheu?”

Eksperti i Turizmit, Auron Tare, përmes një postimi në facebook ka sjellë në vëmendjen e ndjekësve të tij rastin e George Tames,...

Ky ushqim në mëngjes mbron imunitetin dhe mban larg gripin

Me ardhjen e vjeshtës vijnë edhe infeksionet virale të cilat tashmë në periudhë pandemie bëhen akoma më të rënda.

“Pallati Stratigò”, dëshmi e kulturës arbëreshe që prej vitit 1533

Foto Ilustrim: Pallati Stratigò Pallati Stratigò, është një ndër ndërtesat më të njohura në Lungro, një nga “qytezat e...

Recent Comments