6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home VIDEO VIDEO/ Burri futet mes ujërave dhe shpëton macen nga përmbytjet

VIDEO/ Burri futet mes ujërave dhe shpëton macen nga përmbytjet

Një burrë nga Kalifornia u fut në ujërat për të shpëtuar një kotele që po luftonte me përmbytjet dhe gruaja e tij e kapi momentin në video.

Skip Campbell, i cili jeton në zonën e Cottage Park të Sacramento, tha se gruaja e tij, Nancy, dëgjoi një zhurmë jashtë gjatë përmbytjeve të fundit, kështu që ai doli për të konktrolluar.

Campbell tha për KTXL-TV se ai shkoi në rrugën e përmbytur dhe pa një kokë të vogël që tundej lart.

Familja Campbells tha se kotelja po përpiqej të mbante kokën mbi ujë dhe nuk dukej se do të mund të zgjaste shumë më gjatë, kështu që Skip u fut për ta shpëtuar.

“Unë isha shumë i kujdesshëm, sepse bie rreth 3 metra larg nga vendi ku jam,” tha ai.

Nancy Campbell filmoi teksa bashkëshorti i saj e kapi macen nga veshi dhe e çoi përsëri në shtëpi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vazhdon të dëshmohet prania e llojeve të rralla të faunës në territorin e Parkut Kombëtar Bjeshkët e Nemuna

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) përmes një komunikate njofton se në kuadër të aktiviteteve të rregullta për monitorimin dhe...

Si e shpjegon Barleti emrin e Krujës…

Në librin “Rrethimi i Shkodrës”, botuar në 1504, Barleti shënon: “Na patën rënë në dorë disa shkrime, më tepër...

“Sarajevë, moj motër”, si u fut Nënë Tereza në teatrin e Bosnjes

Libri surprizë i Ylli Polovinës, botuar në Prishtinë Në 324 faqet e librit më të ri të Ylli Polovinës,...

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

Recent Comments