6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home VIDEO Lumturia gjendet te gjërat e vogla në jetë, video e fëmijëve në...

Lumturia gjendet te gjërat e vogla në jetë, video e fëmijëve në Afrikë që u bë hit në internet

Një video e disa fëmijëve të vegjël në Ruandë të Afrikës Lindore po bën xhiro në internet.

Të vegjlit shihen teksa po argëtohen në rërë dhe dëgjohen të qeshurat e tyre nga lumturia e çastit.

Ndonëse jetojnë në një nga vendet më të varfëra të botës, ata duket se kanë gjetur lumturinë në gjërat e vogla.

Pa këpucë dhe të zbathur, e qeshura e tyre tregon se gëzimin në jetë e krijojnë gjërat e vogla.

Ky moment ka marrë shumë komente, duke bërë që shumë njerëz në mbarë botën të reflektojnë për të vlerësuar më shumë gjërat minimale dhe pa luks.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ushqimet që e rrisin tensionin e lartë të gjakut

ensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë...

Formula e saktë që ju llogarit sa orë duhet të flini

Për shumë njerëz, koha e zgjimit është e njëjtë, por koha e fjetjes ndryshon në varësi të jetës sociale, orarit të punës...

A mund ta gjeni insektin që e ka ngjyrën ndryshe nga të tjerët

Këtë herë do të testoni shikimin tuaj me një figurë ku shihen disa insekte njësoj, por njërës prej tyre i ndryshon pak...

Vdekja e njeriut dhe pasvdekja në artin e fotografisë botërore dhe asaj shqiptare

Qerim VRIONI Studiues i artit fotografik Shkencërisht, vdekjaështë ndërprerja e plotë e jetës së një organizmi të...

Recent Comments