6.1 C
Pristina
Monday, October 18, 2021
Home SOCIALE Ja sa thjesht mund ta merrni tani pasaportën zvicerane: Këto janë kushtet...

Ja sa thjesht mund ta merrni tani pasaportën zvicerane: Këto janë kushtet qe kërkohen

Këtu janë disa dokumente të rëndësishme që duhet të keni parasysh, veçaneerisht gjatë pa ndemise kur mund të zbatohen kufizimeet e udhëtimit.

Herë pas here mund t’ju kërkohet të provoni se jeni ligjërisht një banor në Zvicër, sesa një vizitor, Kjo u bë veçanerisht e rëndësishme me kufizimeet e shumta globalee të udhëtimit të shkaktuara.

Në këtë rast ka të ngjarë të duhet të siguroni një leje qëndrimi me një përshkrim. Këtu janë dokumentet kryesore që do tju nevojiten vlen për këdo që ka qëndruar ose planifikon të qëndrojë për më shumë se tre muaj.

Një kujtesë tjetër kur mbërrini në Zvicër, duhet të regjistroheni në autoritetin tuaj të ri komunal në kantonin tuaj të banimit, ditorja

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këngë për lisin me rrënjë shekullore, Aristidh Kolën e shqiptarisë

Nga: Abdurahim Ashiku Meditime me një pikë loti rrudhave të jetës Në 15-vjetorin e IKJES Të...

Krapi Koi, nga tryeza deri te simboli i statusit: Përse ky peshk vlen deri në dy milionë dollarë

Koi në Japoni është simbol i dashurisë dhe i miqësisë Vitin e kaluar Krapi koi është shpallur peshk kombëtar...

Ndërtimet më ekstreme në planet (Video)

Nga ndërtimi i një hekurudhe në nxehtësinë e vrastare të shkretëtirës deri në rinovimin e një stacioni kërkimor në një nga vendet...

Wilhelm Röntgen, gjerman që zbulou rrezet-x, fizikanti që tejpërçoi brenda nesh shikimin

Ai ishte një prej atyre mendjeve krijuese, pasioni dhe përkushtimi i të cilit i dhuroi botës një dimenison të ri njohës, e...

Recent Comments