6.1 C
Pristina
Monday, October 18, 2021
Home RETROSPEKTIVË 1915 – Kështu tërhiqeshin serbët me në krye krajl Pjetrin nga tokat...

1915 – Kështu tërhiqeshin serbët me në krye krajl Pjetrin nga tokat shqiptare (Fotogaleri)

Në këto foto, nga mediat e huaja, pasqyrohet tërheqja kaotike e ushtrisë serbe nga tokat shqiptare më 1915, plot një shekull më parë. Në krye të ushtrisë serbe ndodhej vetë Mbreti i Serbisë krajl Pjetër Karagjorgjeviqi.

tr2a
tr3a
tr4a
tr5a
tr6a
tr7a

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këngë për lisin me rrënjë shekullore, Aristidh Kolën e shqiptarisë

Nga: Abdurahim Ashiku Meditime me një pikë loti rrudhave të jetës Në 15-vjetorin e IKJES Të...

Krapi Koi, nga tryeza deri te simboli i statusit: Përse ky peshk vlen deri në dy milionë dollarë

Koi në Japoni është simbol i dashurisë dhe i miqësisë Vitin e kaluar Krapi koi është shpallur peshk kombëtar...

Ndërtimet më ekstreme në planet (Video)

Nga ndërtimi i një hekurudhe në nxehtësinë e vrastare të shkretëtirës deri në rinovimin e një stacioni kërkimor në një nga vendet...

Wilhelm Röntgen, gjerman që zbulou rrezet-x, fizikanti që tejpërçoi brenda nesh shikimin

Ai ishte një prej atyre mendjeve krijuese, pasioni dhe përkushtimi i të cilit i dhuroi botës një dimenison të ri njohës, e...

Recent Comments