6.1 C
Pristina
Sunday, May 22, 2022
Home KAFSHËT Momenti kur krokodili kap dronin që po i fluturonte mbi kokë, i...

Momenti kur krokodili kap dronin që po i fluturonte mbi kokë, i del tymi nga goja kur fillon ta përtypë atë

Një blogere udhëtimesh ka kapur momentin kur një krokodil kapi dronin e saj që po fluturonte, në moçalin Everglades të Florida-s.

Sipas DailyMail, përcjell Telegrafi, Dev H Langer publikoi pamjet në TikTok, ku janë shikuar më shumë se katër milionë herë.

Videoja tregon dronin që fluturon mbi ujë derisa operatori i tij përpiqet të marrë një pamje nga afër të krokodilit.

Krokodili, që grupi i referohet si George, mund të vërehet duke shikuar dronin që fluturonte mbi kokën e tij.

Papritmas ai hidhet lart duke dalë nga uji dhe kafshon dronin fluturues.

##FYP ##EVERGLADES ##ALIGATOR ##DJI ##DRONE ##FLORIDA ##SNACK♬ ORIGINAL SOUND – DEVHLANGER

HTTPS://WWW.TIKTOK.COM/EMBED/V2/6999103819607051525?LANG=EN-US

Grupi mbetet në shok derisa krokodili fillon të përtypë pajisjen e shtrenjtë.

Dikush prapa kamerës mund të dëgjohet duke thënë: ‘O Zot, ai po e ha atë!’.

Pas disa momenteve, krokodili duket se kafshon bateritë e dronit, dhe tymi del nga goja e tij.

Langer potencoi më vonë se krokodili nuk pësoi lëndime, duke shkruar në TikTok se “George është mirë dhe se ‘dukej përsëri i uritur’”.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Një tjetër sëmundje po përhapet me shpejtësi, OBSH-ja bën lëvizjen urgjente

Organizata Botërore e Shëndetësisë po punon për të hartuar udhëzime të mëtejshme për frenimin e përhapjes së lisë së majmunëve, mes shqetësimeve...

QËNDRIMI SERBO-MALAZEZ NDAJ SHQIPTARËVE NË KOSOVË 1914-1918

Pjesë nga libbri i autorit Dr. Fitim Rifati: Kosova gjat Luftës së Parë Botërore 1914-1918 Monarkitë sebo-malazeze, ndonëse ...

Luftoi për një Shqipëri më të mirë, por vdiq i vetmuar në një dhomë hoteli…

Nga Auron Tare Sot me 15 te Marsit te 1875 lindi ne Konice te vilajetit te Janines nje nga...

Historia e komandove/ Forcat speciale të ushtrisë, si u organizuan ndër vite

Të lindur zyrtarisht në Britaninë e Madhe në vitin 1940 me urdhër të kryeministrit Winston Churchill, komandot në fakt e kanë origjinën...

Recent Comments