6.1 C
Pristina
Monday, October 25, 2021
Home KURIOZITETE Microsoft ka ndërtuar një maus nga plastika e rikuperuar prej oqeaneve

Microsoft ka ndërtuar një maus nga plastika e rikuperuar prej oqeaneve

Së bashku me sistemet e reja Surface, Microsoft prezantoi një harduer disi të pazakontë. Bëhet fjalë për një maus wireless i quajtur Microsoft Ocean Plastic Mouse.Mburoja e tij përbëhet nga 20% plastikë oqean e ricikluar krijuar nga mbetet e rikuperuara prej oqeaneve. Paketimi i tij gjithashtu është i përbërë nga materiale plotësisht të riciklueshme.

Microsoft tha se blerësit mund të dërgojnë mausin e tyre për riciklimin e tij. Mausi ka tre butonë që përshtaten dhe vjen me Bluetooth 4.0 me një distancë prej 10 metrash.

Sipas kompanisë mausi funksionon për 12 muaj me radhë me një bateri të vetme AA. Del në shitje më 5 Tetor dhe kushton 25 dollarë. /portali.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A e dini historinë e mozaikut ‘Bukuroshja e Durrësit’?

Mozaiku “Bukuroshja e Durrësit” u zbulua në vitin 1918 nga arkeologu austriak Kamilo Prashniker dhe daton në shekullin e katërt para Krishtit....

”Kthjelltësia a qiellit shkoi me diellin, me lulet, me verën..”

BORA Kthjelltësia a qiellit shkoi me diellin, me lulet, me verën. Vjeshta e trishtueshme erdhi dhe iku. Tani...

Historia/Njihuni me dy njerëzit që mund të kishin parandaluar Luftën e Parë Botërore

Ne jemi larg dëshirës për luftë. Përderisa po zhvillohen negociata me Austrinë për llogari të Serbisë, trupat e mia nuk do të...

Zbulohet letra e rrallë e Skënderbeut në arkivat e Shuteriqit

Gjergj Kastriot Skënderbeu nuk ishte vetëm Atleti i Krishtit, njeriu që mbajti larg dyerve të Europës Perandorinë Osmane, por edhe një njeri...

Recent Comments