6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home VIDEO Video e rrallë: Kur shqiptarët e zënë robër dërgoheshin në Beograd

Video e rrallë: Kur shqiptarët e zënë robër dërgoheshin në Beograd

Një video e vitit 1912, tregon shqiptarët e kapur robër lufte nga Kosova, Kumanova, Shkupi, dhe shumë qytete tjera, ndërsa të lidhur dhe të rrethuar nga ushtarët serbë dërgohen në Beograd.

Të burgosurit nxirren nga birucet të lidhur me njëri-tjetrin, ndërsa detyrohen të ecin në këmbë deri në Beograd.

https://youtu.be/TDOVQb7b1TI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments