6.1 C
Pristina
Friday, September 24, 2021
Home SHKENCË/TECH Apple me risi, kur pronari s’e përdorë iPhonin, ai do të fiket...

Apple me risi, kur pronari s’e përdorë iPhonin, ai do të fiket për të kursyer baterinë

Apple është duke punuar për të shtuar një veçori te produktet e saj. Përdorimi i detektimit të shikimit dhe vëmendjes është risia e Apple.

Kjo do të mundësojë që kur pronari është joatkiv dhe nuk përdor shumë telefonin, vetë pajisja do të fiket për të kursyer baterinë.

Patenta e re raportohet se do t’ia mundësojë Applet të ruajë baterinë tek iPhonet pasi që në të do të vendoset një sensor i cili do të jetë në gjendje të kuptojë se pronari nuk po shikon fare në ekran, e se mikrofoni nuk po vëren asnjë zë nga ai.

Sistemi i ri pritet të vijë në të gjitha pajisjet e ardhshme të Appleit, jo vetëm në telefona

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments