6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home SHKENCË/TECH Zbulohet pamja dhe detajet e kamerës së re GoPro Hero 10 Black

Zbulohet pamja dhe detajet e kamerës së re GoPro Hero 10 Black

Fotografitë dhe specifikimet e kamerës së ardhshme GoPro Hero 10 Black janë shfaqur në internet.

Kamera e re më e mirë GoPro do të duket shumë si modeli i vitit të kaluar, por do të ketë një procesor më të fuqishëm GP2 që duhet të përmirësojë performancën duke mbështetur regjistrimin e videos 5.3K në 60 fps, ose video 4K në 120fps.

Kjo do të thotë se ka pasur një përmirësim nga 4Q60 në 5Q30 në krahasim me vitin e kaluar.

Hero 10 Black mund të regjistrojë video 2.7K me 240 fps, dhe rezolucioni i sensorit të ri është rritur nga 20 në 23 MP.

Stabilizimi i softverit me shumë nivele HyperSmooth 4.0 dhe TimeWarp 3.0 është përmirësuar gjithashtu. Nga modeli i vitit të kaluar, rasti për rezistencën ndaj ujit deri në 110 metra, kontrollet me prekje dhe zë.

Ende nuk ka informacion mbi çmimin, dhe modeli akoma aktual i kamerës Hero 9 Black kushton 399.99 dollarë.

Prezantimi zyrtar i kamerës GoPro Hero 10 Black. /portali.info/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments