6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home KURIOZITETE Si të gjeni stacionet më të lira të karburantit në Google Maps?

Si të gjeni stacionet më të lira të karburantit në Google Maps?

Me çmimet e karburantit që arrijnë nivelet më të larta të të gjitha kohërave, të udhëtosh disa kilometra shtesë për të arritur në stacionin e shërbimit me çmime më të ulëta është fitimprurëse. Kështu që vendndodhja e tij të mos jetë e komplikuar për ju, ne do t’ju tregojmë se si të gjeni stacionet më të lira të karburantit në Google Maps.

Sot, mbushja e rezervuarit të gazit kushton deri në 14 euro më shumë se një vit më parë. Çmimet e karburantit nuk shihen më që nga viti 2014, vit në të cilin janë regjistruar vlera më të larta. Çmimi mesatar i një litri benzinë është bërë më i shtrenjtë me 0.56%, për të qëndruar në 1.416 euro; ndërsa nafta është rritur me 0.47%, në 1.269 euro për litër.

Si të gjeni stacionet më të lira të karburantit në Google Maps?

Në përshkallëzimin e plotë të çmimeve, truku i vetëm që funksionon për të gjetur karburant të lirë është të shkoni në stacionet e benzinës me çmime më të ulëta. Mënyra më e lehtë për të gjetur pika karburanti të lira është aktivizimi i vendndodhjes suaj në Google Maps. Po ju shpjegojmë si ta bëni këtë gjë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments