6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home KURIOZITETE Gjeni zebrën që shikon drejt aparatit fotografik

Gjeni zebrën që shikon drejt aparatit fotografik

Iluzionet optike shpesh janë argëtuese, por edhe të shëndetshme për trurin. I tillë është edhe ky iluzion optik në foton e Sarosh Lodhi. Ai ka bërë një fotografi të dy zebrave, në Kenia, në të cilën njerëzit po mashtrohen. Ky imazh i dy zebrave po krijon një iluzion të çuditshëm optik, ku edhe po bëhet virale në Tuitter.

Sarosh Lodhi nga Nagpur, India, udhëtoi për në Kenia për të vizituar “Maasai Mara”, e cila njihet për kafshët, përfshirë luanët, leopardët afrikanë.

Shoku i tij, Parveen Kasuan e ndau këtë foto në media sociale, duke i sfiduar të tjerët të përcaktojnë se cila prej dy kafshëve ishte përballur me kamerën.

Sarosh ka dhënë një përgjigje përfundimtare. Ai thotë se fytyra që shikon në kamerë i përket zebrës në të majtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments