6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home Uncategorized Brenda një kapsule gjigante duke soditur Tokën, ja kur mund të martoheni...

Brenda një kapsule gjigante duke soditur Tokën, ja kur mund të martoheni në hapësirë

Martesa është një ndër momentet më të veçanta të jetës dhe mund të kthehet në ditën më të paharrueshme nëse realizohet në një vend të veçantë.

Sipas Daily Mail, Duke filluar nga viti 2024, çiftet që duan të martohen në hapësirë mund ta bëjnë këtë duke udhëtuar me një kapsulë luksoze, e cila të dërgon mbi 30 kilometra mbi sipërfaqen e tokës.

Kompania “Space Perspective” me bazë në Florida pretendon se shumë shpejt dasmat do të mund të organizohen edhe në grupe, ndërkohë që rezervimet sipas kompanisë kanë filluar.

Çiftet fatlumë do të kenë mundësi të shijojnë një pamje spektakolare të Tokës për rreth gjashtë orë, duke filluar nga 125.000 dollarë.Reklamë

Pasagjerët në këtë kapsulë do t’i kenë të gjitha, njësoj si çdo dasmë e zakonshme.

Gjatë udhëtimit, nuk do të mungojnë ushqimet apo pijet por edhe prania

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Letrat e pabotuara, si Alois Hitler e nxiti djalin e tij të bëhej përbindëshi që e njohin të gjithë

Figura e Adolf Hitlerit, vazhdon të mbetet një temë e rëndësishme e diskutimeve në mjedisin e sotëm akademik. Në fillim të këtij...

Figura e shtrembëruar e Ali Pashë Tepelenës në dramaturgjinë perëndimore

Refik Kadija Vdekja tragjike e Ali Pashë Tepelenës më 25 janar 1822 bëri jehonë në Evropë dhe nxiti interesin...

A duhet të bëhet doza e tretë e Pfizer, FDA del me rekomandim: Vetëm për personat e kësaj moshe

Një komitet i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave hodhi poshtë kërkesën e kompanisë Pfizer për të injektuar në masë një dozë...

Arkeologët rrugës për të gjetur një qytet antik të zhdukur në Meksikë

Gjurmë të fshehura të një qyteti të madh antik në Meksikë janë zbuluar pasi që LIDAR (Zbulimi me anë të laserit të...

Recent Comments